Pompy ciepła

Pompy ciepła stanowią coraz częściej alternatywę dla inwestorów indywidualnych budujących lub remontujących swoje domy. Za rozważeniem opcji ogrzewania budynku pompą ciepła przemawia bezobsługowość systemu, brak konieczności uzupełniania paliwa i usuwania jego pozostałości, duża dostępność produktów, serwisów i ekip monterskich. Z roku na rok poszerza się grono klientów decydujących się na to rozwiązanie, tym bardziej, że świadomość nieuchronności ograniczeń związanych z emisją spalin i co2 jest w narodzie powszechna. Przykład Krakowa duszącego się od spalin zwłaszcza w sezonie zimowym i interwencja magistratu w sprawie wymiany przestarzałych pieców oraz ogólnopolska kontrola czym palą Polacy kieruje nas do wyboru ekologicznych i bez emisyjnych źródeł ogrzewania.

Na rynku mamy do wyboru trzy rodzaje pomp ciepła, które względu na  rodzaj źródła z którego pozyskiwane jest ciepło, dlatego wyróżniamy:

1.pompy gruntowe,

2. pompy wodne,

3. pompy powietrzne.

Pompy gruntowe

W pierwszym wypadku wymienniki ciepła kładzione są poziomo na głębokości 1-2m, składają się z wężownic z niezamarzającym płynem. Taka instalacja wymaga od inwestora zrobienia wykopu mniej więcej o powierzchni zabudowy budynku, który ma być ogrzewany, obszar ten nie może być później zabudowany, zabrukowany , zagęszczony nasadzeniami.

W przypadku gruntowej pompy ciepła z wymiennikiem pionowym (sondą), wiercenia muszą być głębokie, sięgające 100 m, sonda składa się z pojedynczych rur z płynem umieszczonych w odwiercie.

Największą zaletą gruntowych pomp ciepła jest stała dodatnia temperatura gruntu a zmiany związane ze zmianami temperatury powietrza –porami roku są nieodczuwalne.

Pompy wodne (ciepło z wody) wykorzystują ciepło z podziemnych cieków wodnych, niestety nie występują na każdej działce oraz nie zawsze mają wystarczającą wielkość. System ogrzewania wodami gruntowymi składa się z dwóch-trzech studni i wymiennika ciepła. Jest to system przydatny w miejscach, gdzie nie ma problemów z wodą , wymaga dużych nakładów i kontroli stanu urządzeń pod kątem nadmiernych ilości niektórych metali mających wpływ na zapychanie lub zamulanie urządzeń przez co system przestaje być bezobsługowy.

Pompy powietrzne (ciepło z powietrza) przez ostatnie lata rozwijają się najszybciej i zyskują najbardziej na popularności. W ich przypadku nie ma znaczenia wielkość działki, ani panujące na niej warunki. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu, rozwiązanie to przypomina instalację klimatyzatora typu split z jednostką zewnętrzna i wewnętrzną. Nie ma więc konieczności ingerencji w działkę a więc można pompę tego typu zainstalować również remontując dom.

Nowoczesne powietrzne pompy ciepła nadają się do pracy w niskich temperaturach nawet do minus 25°C, mogą jednak potrzebować więcej energii elektrycznej do zapewnienia optymalnej temperatury w budynku, ma to związek m.in. z wbudowanymi grzałkami elektrycznymi ogrzewającymi powietrze. Dlatego, aby obniżyć koszty poboru prądu w okresie grzewczym dobrym rozwiązaniem wydaje się być montaż instalacji fotowoltaicznej i dostosowanie jej mocy z uwzględnieniem pompy ciepła.

ES V7 Pompy ciepła powietrze/woda (split)

NPT Nordic plus V7 ~ 6, 9, 11, 13 kW

Wbudowany zbiornik CWU – 250 l

Ekonomiczna pompa ciepła typu powietrze/woda

Zaprojektowana na skandynawski klimat


  • Intuicyjny sterownik dotykowy
  • Wbudowany moduł WI-FI
  • Kontrola 2 obiegów grzewczych
  • Automatyczny restart urządzenia
  • Dostępna moc: ~ 6, 9, 11, 13 kW
  • Praca w warunkach zewnętrznych od -25°C do +45°C
  • Nano powłoka parownika
  • Obsługa układów hybrydowych
  • Aktywne chłodzenie w standardzie
  • Zbiornik ze stali nierdzewnej 250 litrów

Skontaktuj się z nami w celu dobrania pompy ciepła dla potrzeb Twojego domu.

Przy zakupie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, 5% rabatu na całość oferty.

farma fotowoltaiczna

Zadzwoń teraz 227 656 444

R410A

Gwarancja

A+++

WIFI

OFERUJEMY PRODUKTY SWIATOWYCH MAREK:

Działamy na terenie całej Polski

Skontaktuj się z nami!